با سلام خدمت بازدید کنندگان و کاربران سایت خدمات یاب
بر خود واجب دانستیم تا این مقاله را برای شما تدوین نماییم تا راهنمای مناسبی باشد برای معرفی و فروش خدمات شما عزیزان.
در این بخش قصد داریم سوالاتی را معرفی نماییم که پاسخ به این سوالات میتواند برای معرفی شما باشد.

همان طور که مستحضر هستید در سایت خدمات یاب بیش از ۱۴۰ دسته بندی خدمات وجود دارد(مشاهده همه دسته بندی ها) که برای ثبت خدمات در هر کدام شما میبایست توضیحات مناسبی را ارائه نمایید تا این توضیحات منجر به دریافت سفارش شود.

به طبع هیچ مشتری یا بازدید کننده ای حاظر نیست خدماتی را سفارش دهد که نامشخص باشد! و یا نداند که قرار است چه چیزی را مشخصآ دریافت نماید! پس درج توضیحات بسیار مهم و واجب است برای ۱. دریافت سفارش بیشتر ۲. نمایش خدمات در صفحه نخست گوگل.

در تدوین این مقاله تحقیقات و بررسی های فراوانی انجام داده ایم و سایت داخلی و خارجی را بررسی نمودیم تا بتوانیم مرجع راهنمای بسیار مفیدی را خدمت شما بازدید کنندگان محترم ارائه نماییم.
با ما همراه باشید…

برای ثبت خدمات باید به چه نکاتی پاسخ داد؟
در توضیحات خدماتم باید به چه نکاتی اشاره کنم؟

برای ثبت خدمات باید به چه نکاتی پاسخ داد؟

من به چه نحوی کار را انجام میدهم؟

توضیحاتی در خصوص نحوه انجام کار از ابتدا تا انتها… این توضیحات بنا به صلاحدید خدمات دهنده میتواند کاملآ جزء به جزء باشد و یا بصورت کلی بیان شود.

چه میزان در کار خود تجربه دارم؟

بیان سوابق و تجربیات شما برای مشتری بسیار حائز اهمیت میباشد و تاثیر مثبتی در ترقیب شدن مشتری برای سفارش به شما دارد.

چه تضمینی میدهید که کار وعده داده شده بدرستی انجام شود؟

برای مثال میتوانید به در توضیحات خدمات خود بیان کنید که در انتهای کار آیا گزارش کار ارائه میدهید یا مثلآ اسکرین شات یا هر مورد دیگری که نشان دهنده انجام کار باشد.

قیمت خدمات اصلی و اضافه ای که من انجام میدهم به چه صورت است؟

همان گونه که اطلاع دارید در سایت خدمات یاب، شما میتوانید قیمت خود را مدیریت شده اعلام نمایید. یک قیمت که مربوط به هزینه اصلی کار شماست و سایر هزینه ها در بخش افزودنی ها قابل رویت میباشد و به قیمت اصلی افزوده خواهند شد.

چه موارد و محدودیت هایی را نمیپذیرید؟

به طور مثال : اگر شما افزایش فالوور اینستاگرام را میخواهید میبایست پیج شما عمومی باشد و در حالت خصوصی قرار نداشته باشد! و یا سفارشات مربوط به خلاف قوانین عمومی کشور را نمیپذیرم و موارد دیگر…

در چه زمانی سفارش خود را تحویل میدهم؟

بیان زمان تحویل کار بسیار مهم است، حتمآ توضیح دهید که جدول بندی زمانی شما به چه صورت است و در صورت درخواست خدمات اضافه تر ، چه میزان زمان افزوده خواهد شد.

چگونه مشتری را برای ثبت سفارش ترغیب کنم؟ مزیت من چیست؟

شما میتوانید با بیان مزیت های خود و یا شعار های تجاری زیبا مشتری را به ثبت سفارش ترغیب کنید. به طور مثال: از این موقعیت استفاده کنید – و حداقل یک بار بیازمائید…

چه راهنمایی و مشاوره ای میتوانم به مشتری ارائه دهم؟

شما یک متخصص هستید و تجربیات و مشاوره خود را میتوانید در اختیار مشتریان بگذارید حتی اگر این توضیحات در حد یکی دو جمله باشد باز هم تاثیر مثبتی دارد و باعث افزایش اعتماد خواهد شد.

آیا هدیه ای به مشتری ارائه میدهید؟

در برخی موارد خاص شما میتوانید در توضیحات خدمات خود ذکر نمایید که اگر به من سفارش دهید، من این هدیه را به شما خواهم داد. مثلآ اگر هزار فالوور به من سفارش دهید من به شما صد فالوور هدیه میدهم! و مثال های فراوان دیگر…

دعوت از بازدید کنندگان خدمات به ثبت پروژه اختصاصی و یا پرسیدن سوالات خود

به طبع احتمال دریافت سفارشات اختصاصی زیاد است، به طور مثال شاید شما گفته باشید که طراحی لوگو انجام میدهید اما مشتری ست اداری هم نیاز داشته باشد و یا لوگو را در ابعاد مختلف بخواهد. پس همیشه در انتهای توضیحات خود بیان نمایید که راه پرسش از من و انجام پروژه اختصاصی چگونه است.

به چه مواردی نیاز دارید برای انجام کار؟

آیا برای انجام خدمات و تحویل به مشتری به موارد خاصی نیاز دارید؟ مثلآ : پسورد، عکس، توضیحات، دسترسی های خاص، لینک و یا موارد مشابه دیگر…

مزایای ثبت سفارش چنین خدماتی چیست؟

به طور مثال شما بیان میکنید که میتوانید تبلیغات بنری انجام دهید، خب میتوانید در دو الی سه خط به مشتریان خود بگویید که مزیت تبلیغات بنری چیست و چه تاثیری خواهد گذاشت و یا ذکر گزارشات آماری! حال ما تبلیغات بنری را مثال زدیم اما هر کار دیگری هم حتمآ مزیتی دارد و ذکر آن خالی از اثرات مثبت نیست.

بسته بندی و گروه بندی خدمات با زمان و قیمت های مختلف

در برخی از خدمات میتوان خدمات را بسته بندی کرد(مثلآ بسته بندی هفته ای و ماهانه و…) و یا گروه بندی های مختلف( مثلآ برای افراد، شرکت ها، سازمان ها) این مورد هم برای برخی از خدمات تآثیر مثبتی دارد.

چه مزیتی را برای سفارشات تعداد بالا در نظر گرفته اید؟

شما میتوانید ذکر کنید که برای سفارشاتی که از تعاد مشخصی بیشتر باشد مزیت و یا تخفیف خاصی را در نظر گرفته اید.

مدرک تحصیلی و گواهینامه های تخصصی من چیست؟

بیان اینکه شما چه مدارک تحصیلی و گواهینامه های حرفه ای دارید نقش موثری در دریافت سفارش بیشتر دارد و هر بازدید کننده ای شما را نسبت به سایر رقبایتان ارجح تر میبیند.

از علاقه مندی های خود بگویید

به طور مثال شما میتوانید از علایق شخصی و کاری خود بگویید، مثلآ میتوانید بگویید من با شرکت های دانش بیان راحت تر هستم و یا بانوان میتوانند بگویند با شرکت های آرایشی و بهداشتی بهتر میتوانند کار کنند چون سابقه بیشتری دارند.(توجه کنید که بی شمار مثال وجود دارد!)

رضایت مشتری چقدر برای شما اهمیت دارد؟

اگر میخواهید به فروش تصاعدی دست پیدا کنید حتمآ باید رضایت مشتری برای شما حائز اهمیت بسیار باشد! چرا؟ چون در ازای انجام هر سفارش شما از مشتری خود یک امتیاز از ۵ستاره و همچنین یک نظر دریافت میکنید. خب بسیار واضح است که هر چه امتیاز و نظرات مثبت بیشتری دریافت کنید سفارشات بیشتری هم دریافت میکنید! پس حتمآ در توضیحات و حتی مراحل انجام کار به مشتریان و بازدید کنندگان خدمات خود بگویید که امتیاز و نظر آنها برای شما بسیار ارزشمند است.

مشتری نمونه کارهای من را از چه طریقی میتواند مشاهده کند؟

برای نمایش نمونه کار های خود میتواند از طریق درج عکس و ویدیو و یا حتی لینک به مشتریان خود نمونه کارهایتان را نمایش دهید. همچنین پشتیبانی سایت خدمات یاب هم در این زمینه میتواند شما را یاری نماید.(به طور مثال درج تصویر در متن توضیحات و…)

من شخص هستم و یا تیم هستم؟ تیم ما متشکل از چه افرادی است؟

میتوانید به مشتریان خود بگویید که آیا شما خدمات تان را به صورت شخصی و تنها انجام میدهید و یا به صورت تیمی و گروهی… اگر تیم هستید، تیم شما متشکل از چه اشخاص و تخصصی است.

تا چه اندازه برای مشتری اصلاح و ویرایش انجام میدهید؟ رایگان یا در ازای پرداخت؟

برخی از خدمات ممکن است در انتهای کار نیاز به ویرایش داشته باشد. مثلآ یک طراحی لوگو و یا سایت را در نظر بگیرید که ممکن است مشتری اصلاحات خاصی را مد نظر داشته باشد. شما تا چه میزان ویرایش انجام میدهید؟ آیا در ازای ویرایش مثلآ بیش از دو مرتبه نیاز به مبالغ اضافه تر دارید؟ این موارد را هم در توضیحات خدمات خود بیان نمایید.

راهنمایی؛ چگونه به بهترین نحو میتوانید از خدمات من استفاده کنید؟

منظور پس از انجام کار است، فرض کنید مشتری یک خدماتی را از شما تحویل گرفت، حال به چه صورت میتواند به نحو احسنت از این دریافتی خود استفاده کند و بهره ببرد؟ مثال: شما پس از دریافت بنر تبلیغاتی که من برای شما طراحی کرده ام میتوانید آن را در سایت های مختلف و یا شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و راهنمایی های دیگر…


شاید لازم نباشد که به همه سوالات بالا پاسخ دهید اما مطمئنآ با پاسخ به چند سوال در توضیحات خدمات خود، علاوه بر افزایش دریافت سفارش و دریافت بازخورد مناسب از بازدیدکنندگان، در نتایج جستجوی گوگل همه در جایگاه مناسبی قرار خواهید گرفت و درآمد و رونقی برای شما ایجاد خواهد شد.
پشتیبانی سایت خدمات یاب همواره آماده همکاری با شماست و سوالات و انتقادات خود را حتمآ با ما در میان بگذارید.
همچنین اگر شما هم میخواهید نکته ای به موارد بالا اضافه نمایید، میتوانید در ذیل همین مطلب به عنوان کامن و نظر بیان فرمایید.
با تشکر از توجه ارزشمند شما…سایر مقالاتی که برای فریلنسر ها و دورکاران در وبلاگ خدمات یاب نوشته شده است از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:
دسته بندی “فریلنسر” در وبلاگ خدمات یاب

اشتراک گذاری: